top of page

Особа яка, проживає проживає за кордоном, повинна подавати заяву про прийняття спадщини.


⚠️ Постанова Верховного Суду. від 12 червня 2023

🔎https://reyestr.court.gov.ua/Review/111585984

🟡 В даній справі особа подала позов до суду про визнання заповіту недійсним. Позивачка вважала, що прийняла спадщину, оскільки на момент смерті спадкодавця була з ним зареєстрована в одному житлі, незважаючи на те, що протягом багатьох років проживала за кордоном.

🟡 Суд першої інстанції позовні вимоги задовольнив. Апеляційний суд скасував дане рішення і відмовив у позовних вимогах. Верховний суд залишив рішення апеляційної інстанції в силі.

🟡 Підставою відмови у задоволенні позовних вимог стало те, що права позивачки оскаржуваним заповітом не порушені, оскільки позивачка хоча і була зареєстрована у квартирі АДРЕСА_1 на час відкриття спадщини ОСОБА_3, однак постійно у ній не проживала; у визначений законом строк не звернулася до нотаріуса чи до консула України в Королівстві Іспанія із заявою про прийняття спадщини ОСОБА_3 , також не зверталася до суду із позовом про визначення їй додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після ОСОБА_3, як це передбачено частиною третьою статті 1272 ЦК України, тому не є спадкоємцем померлої.

Потрібна допомога❓

Звертайтесь до Міжнародного бюро правової допомоги :

☎️ +436643483748

📧 ib.legalassistance@gmail.com

🌍www.iblegalassistance.com

▶️ https://t.me/Buro_fur_Rechtshilfe

15 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page