top of page

Розлучення з іноземцем. Нащо звернути увагу?


⚠️ Інтернаціональні шлюби сьогодні вже ні в кого не викликають подиву. Люди знайомляться в подорожах або ж в мережі Інтернет, одружуються, переїжджають один до одного. Однак через відмінність у національних традиціях, в уявленнях про роль чоловіка та дружини в сім’ї, ведення господарства у молодят досить часто виникають суперечки. На жаль, не кожне подружжя проходить таке випробування і тоді постає питання про розірвання шлюбу.

☝️ Насамперед слід відзначити, що розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем в Україні здійснюється з урахуванням норм Закону України «Про міжнародне приватне право». Крім того, якщо між Україною та державою, громадянами якої є один з подружжя, укладено договір про правову допомогу в сімейних і цивільних справах, застосовуються його положення і в частині розірвання шлюбу.

Чи можна розірвати шлюб у позасудовому порядку❓

✅ За умови, якщо подружжя досягло між собою згоди та не має спільних дітей, розірвання шлюбу може здійснюватися органом державної реєстрації актів цивільного стану відповідно до законодавства України. Якщо ж згоди досягти не вдалося, то доведеться звертатися до суду.

Розірвання шлюбу у судовому порядку❗

✅ Слід звернути увагу, що у справах про розірвання шлюбу застосовується законодавство тієї сторони, громадянами якої є подружжя на момент подачі заяви. Якщо один з подружжя є громадянином однієї країни, а другий – іншої, то застосовується законодавство тієї країни, на території якої проживає подружжя.

Як вже зазначалося, між Україною та державою, громадянами якої є один з подружжя, може бути укладено договір про правову допомогу в сімейних і цивільних справах. Тож, при подачі заяви варто з’ясувати чи є такий договір з державою, громадянином якої є один з подружжя, та врахувати його особливості. Так, до прикладу, відповідний договір між Україною і Республікою Польща не передбачає розірвання шлюбу між громадянами Польщі українськими судами, не зважаючи на проживання подружжя на території України. Відтак з позовом про розірвання шлюбу доведеться звертатися до польського суду.

В тому ж випадку, коли не існує двостороннього міжнародного договору між державами, громадяни яких між собою зареєстрували шлюб, тоді українські суди можуть розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, або якщо на території України мала місце дія або подія, що стала підставою для подання позову. До такої події можна віднести укладання шлюбу між громадянином України і іноземцем на території України і видання відповідного свідоцтва про шлюб.

🇪🇺 Бувають випадки, коли громадяни України уклавши шлюб з іноземцем переїжджають у країну іншого з подружжя. В такому випадку розірвання шлюбу відбудеться у країні перебування та за її законами, але в подальшому документ про розірвання шлюбу має бути легалізований в Україні, крім випадків коли країни домовилися про інше (наприклад, взаємне визнання таких документів).

Які документи потрібно подати до суду в Україні, щоб розірвати шлюб між громадянами різних країн❓

До позовної заяви про розірвання шлюбу додаються:

🟡 копії паспортів та реєстраційних номерів облікових карток платників податків позивача та відповідача (за наявності);

🟡 копія свідоцтва про шлюб;

копія свідоцтва про народження дитини (в разі наявності у подружжя дітей);

🟡 квитанція про сплату судового збору, крім випадків коли особа звільнена від сплати судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір»;

🟡 копія позовної заяви в перекладі на ту мову, громадянином якої є відповідач.

Обов’язково необхідно врахувати те, що переклад позовної заяви має бути нотаріально посвідченим.


Потрібна допомога❓

Звертайтесь до Міжнародного бюро правової допомоги :

☎️ +436643483748

📧 ib.legalassistance@gmail.com

🌍www.iblegalassistance.com

▶️ https://t.me/Buro_fur_Rechtshilfe

32 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page