top of page

Розлучення українців, які перебувають за межами України


⚠️ Розлучення українців, які перебувають за межами України.

Подружні пари іноді опиняються в ситуації, коли обставини вимагають жити роздільно. Часто це трапляється через потребу знайти роботу за кордоном, а в недавній час — через невідкладні зміни, пов'язані із війною. Внаслідок довгого перебування на відстані можуть виникнути непорозуміння, які непереможно впливають на подружні відносини, і тоді пари змушені розглядати можливість розлучення.


У випадку, коли один із партнерів проживає за кордоном, а інший - в Україні, існують два основних шляхи розірвання шлюбних зв'язків: через РАЦС або судовим шляхом.


У тому випадку, коли обидва партнери погоджуються на розлучення, і у них немає спільних неповнолітніх дітей, оптимальним варіантом буде звернення до РАЦС. Щоб ініціювати цей процес, партнер, що проживає за кордоном, повинен скласти заяву, завірити її у нотаріуса і надіслати її іншій стороні. Після отримання заяви партнер, який перебуває в Україні, має звернутися до РАЦС з обома заявами.


Незважаючи на те, що цей процес є досить прямолінійним, він може зайняти певний час через необхідність виготовлення нотаріального доручення та здійснення інших юридичних формальностей. Таким чином, швидкого розірвання шлюбу досягти, швидше за все, не вдасться.


Розуміючи, що це — важливий крок, який вимагає відповідального підходу, рекомендую у даний важливий період підтримувати комунікацію та взаємопорозуміння, адже вирішення цього питання вимагає спільних зусиль обох сторін.


⚠️ До якого суду подавати заяву про розлучення, якщо чоловік чи дружина за кордоном?⬇️

У контексті розриву шлюбних відносин, коли один з подружжя перебуває за кордоном, необхідно врахувати декілька аспектів, щодо вибору судової інстанції для подання позовної заяви.


☝️ Згідно з діючим законодавством, основним місцем для розгляду таких справ є суд за місцем проживання відповідача. Проте, у випадку, коли дружина або чоловік проживає за межами держави, ви маєте можливість обрати суд, зорієнтовуючись на останнє відоме місце проживання або реєстрацію відповідача, або навіть місце розташування його майна.


Важливою деталлю у позовній заяві є зазначення фактичної адреси відповідача (якщо вона вам відома), адже суд повинен мати змогу донести до нього інформацію про розгляд судової справи.


Додатково, у випадках, коли в сім'ї є діти-малолітки або існують серйозні причини, через які відповідач не може взяти участь у судовому засіданні особисто (стан здоров'я, особливі обставини тощо), позивач має право подати заяву до суду по місцю свого проживання. Це дозволить спростити процес розлучення, однак для цього потрібно надати в суд відповідні доказові документи.


Рекомендується підійти до цього питання відповідально, намагаючись надати максимально точну та вичерпну інформацію, щоб сприяти швидкому та безперебійному розгляду справи.


⚠️ Особливості розлучення, якщо є неповнолітні діти, але чоловік чи дружина за кордоном.⬇️

Розірвання шлюбних відносин завжди є відповідальним кроком, особливо коли в грі входять інтереси неповнолітніх дітей. Ось декілька основних аспектів, на які варто звернути увагу, якщо один з подружжя знаходиться за кордоном:


У випадку взаємної згоди на розірвання шлюбу, перебуваючи за кордоном, один з подружжя повинен надіслати в Україну нотаріально завірену заяву про намір не протистояти розлученню. Це надасть можливість уникнути низки бюрократичних препон при розгляді справи в суді.


Крім того, важливо попередньо домовитись та оформити договір про умови проживання та утримання дітей, що, безумовно, буде сприяти захисту їхніх інтересів та забезпечить юридичну ясність у майбутньому.


⭕ У ситуації незгоди одного з подружжя на розлучення або невідомості його місцезнаходження, процедура розірвання шлюбу відбуватиметься виключно через суд. Незважаючи на наявність дітей, цей процес може бути довготривалим та складнішим, адже можливі затримки через відсутність одного з подружжя на судовому засіданні, а також інші юридичні складнощі.


Щоб максимально полегшити цей період, рекомендується звернутися до досвідченого адвоката в області сімейного права, який допоможе навігувати по юридичних нюансах та організувати процес так, щоб він пройшов якнайефективніше та без непередбачених проблем.


⚠️ Чи обов’язкова присутність чоловіка / дружини під час судових засідань, якщо він (вона) за кордоном?⬇️

Чи є присутність обов'язковою на судових слуханнях у справі про розлучення, якщо один з подружжя перебуває за кордоном? Ні, вона не є строго обов'язковою. Ось що варто знати в цьому випадку:


🟡 Жоден із подружжя не зобов'язаний особисто відвідувати судові засідання, якщо фізично знаходиться за межами України. Існують альтернативні шляхи участі у процесі:


🟡 Представництво через довірену особу: Подружжя може вповноважити представника в Україні для участі в судовому процесі від їх імені, надавши йому нотаріально завірену довіреність.


🟡 Участь через відеоконференцію: Дякуєчи сучасним технологіям, існує можливість участі в судовому засіданні через відеозв'язок. У цьому випадку використовується спеціалізована система EasyCon, до якої необхідно підключитися, використовуючи електронний цифровий підпис.


🟡 Реєстрація в системі: Перед тим, як використовувати цю можливість, подружжю треба зареєструватися в системі EasyCon.


🟡 Клопотання до суду: Для організації відеоконференції, необхідно подати клопотання про таку форму участі за п'ять днів до дати слухань, повідомивши інші сторони справи.


🟡 Технічні аспекти: У день судового засідання, за 10 хвилин до його початку, учасник повинен авторизуватися в системі та очікувати запрошення на участь у відеоконференції.


Незалежно від обраного способу участі, важливо надати всі необхідні документи та інформацію, що допоможе в урегулюванні справи.


⚠️ Як розлучитися, якщо чоловік та дружина проживають за кордоном, але уклали шлюб в Україні?⬇️

Щоб оформити розлучення, коли обидва подружжя проживають за кордоном, але шлюб був зареєстрований в Україні, є два основних шляхи:


Звернення до українського дипломатичного представництва (посольства чи консульства) у тій країні, де зараз проживає пара. Дана опція доступна за наступних умов:


▶️ Подача спільної заяви про розлучення, якщо у пари немає спільних неповнолітніх дітей.


▶️ Подача заяви однією зі сторін, у випадку, якщо інша сторона визнана безвісно відсутньою або недієздатною відповідно до українського законодавства.


▶️ Відвідання України для оформлення розлучення відповідно до вимог українського законодавства. Це можна зробити в присутності обох сторін або за допомогою онлайн-послуг.


▶️ Крім того, якщо у вас вже є рішення українського суду про розірвання шлюбу, вам досить звернутися до консульської служби для його реєстрації - це дозволить вам завершити процедуру розлучення.


Цей процес може бути дещо бюрократичним, отже, рекомендується заздалегідь підготувати всі необхідні документи і професійно консультуватися щодо всіх юридичних аспектів, щоб забезпечити плавне та безконфліктне розлучення.


⚠️ Чи можна розлучитися онлайн, перебуваючи за кордоном?⬇️

Однозначно, можна зініціювати процес розлучення, перебуваючи за кордоном. Ось декілька кроків, як це можна зробити:


✅ Онлайн подача заяви: Ви можете почати процес, подавши заяву через офіційний веб-портал для реєстрації актів цивільного стану. Проте, зверніть увагу, що в деяких випадках вам може знадобитись особисто відвідати Україну для завершення цього процесу.


✅ Судовий порядок розірвання шлюбу: Якщо ваш випадок вимагає судового розгляду, не обов'язково приїжджати в Україну. Сьогодні існує можливість отримати юридичні консультації онлайн, а також обмінюватися необхідними документами через інтернет.


✅ Співпраця з адвокатом: Знайдіть кваліфікованого адвоката, який спеціалізується на сімейних справах. Цей спеціаліст допоможе вам оцінити обставини, підготувати всі потрібні документи та представити ваши інтереси в суді.


✅ "Під ключ" сервіс: Ви можете звернутись до Міжнародного бюро правової допомоги, і ми забезпечемо Вам повний супровід вашої справи. Це означає, що адвокат забезпечить всі необхідні юридичні послуги, включаючи представництво ваших інтересів в суді, та забезпечить, щоб ви отримали копію судового рішення на свою електронну адресу.


🙏 Сподіваємося, ця інформація допоможе вам впоратися з цим важливим і досить складним процесом з мінімальними неприємностями. Спілкуйтеся з професіоналами та довіряйте їх досвіду, щоб забезпечити собі найкращий можливий результат.


Потрібна допомога❓

Звертайтесь до Міжнародного бюро правової допомоги :

☎️ +436643483748

📧 ib.legalassistance@gmail.com

🌍www.iblegalassistance.com

▶️ https://t.me/Buro_fur_Rechtshilfe

57 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page