top of page

ГЕТМАНЦЕВ ПРОПОНУЄ ЗМЕНШИТИ ШТРАФ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ ОФШОРІВ - ЗАКОНОПРОЄКТ


За порушення податкового законодавства, на думку глави податкового комітету, у цьому випадку можна карати в шість разів м'якше.

Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики рекомендує депутатам ухвалити у першому читанні законопроєкт №8137, яким, серед іншого пропонується зменшити в 6 разів штрафи для платників податків за неподання інформації до податкової про контроль таким платником над іноземною компанією, тобто, зокрема за несвоєчасне повідомлення, зокрема про офшори. Про це пише "Судово-юридична газета".

Авторами законодавчої ініціативи виступає голова цього ж комітету - Данило Гетманцев, а також ще 8 народних депутатів.

Законопроєктом пропонується зменшити штрафи за несвоєчасне подання податковій повідомлення:

  • про набуття частки в іноземній юридичній особі, утворенні без статусу юридичної особи,

  • про початок здійснення фактичного контролю за іноземною юридичною особою,

  • про відчуження частки в іноземній юридичній особі, або про припинення здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою.

Пропонується встановити штраф у розмірі 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт.

Наразі такий штраф складає 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

У якості обгрунтування для зменшення штрафів в пояснювальній записці зазначається, що це робиться з метою "удосконалення процедури податкового аудиту щодо контрольованих іноземних компаній".

Яким чином зменшення штрафів удосконалить податковий аудит, Гетманцев та ще вісім його однодумців не пояснюють.

Нагадаємо, що глава податкового Комітету ВР не завжди такий поблажливий. Нещодавно він заявив, що зниження ПДВ на паливо після початку війни до 7% було помилковим рішенням, і з липня поточного року його повернуть на колишній рівень 20%.


22 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page