top of page

Фізична особа виходить із складу учасників ТОВ. Хто платить податки?


Часто при виході фізичної особи зі складу учасників юридичної особи (товариства) виникає питання: хто і які податки має сплачувати.

Давайте розберемо хто що платить:

Податок на прибуток: При виході фізичної особи зі складу товариства, сама юридична особа зазвичай не сплачує податок на прибуток. Однак, фізична особа, може бути обкладена податком на прибуток з отриманої вигоди або різниці вартості своєї частки у товаристві при виході.

Сума такого прибутку визначається як різниця між вартістю виплаченої частки при виході з товариства та її номінальною вартістю, зазначеною у статутних документах товариства на момент формування статутного капіталу.

Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку, звітним періодом вважається календарний рік. Платник податку зобов'язаний до 1 травня року, що настає після звітного року, подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи. У цій декларації платник повинен відобразити загальний фінансовий результат, який включає інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток, отриманий протягом звітного року.

Податок на додану вартість (ПДВ): Якщо при виході фізичної особи зі складу товариства передбачена передача майна, то ця операція може підпадати під оподаткування ПДВ на загальних підставах. Однак, якщо виплачується лише грошова компенсація без передачі майна, така операція не підлягає оподаткуванню ПДВ.

Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО): При виплаті частки або передачі майна фізичній особі-учаснику, може виникнути інвестиційний прибуток, який підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором. Обов'язок задекларувати та сплатити ці податки лежить на самій фізичній особі.

Якщо у вас ще залишилися питання, будь ласка, задавайте їх. Ми готові допомогти вам з отриманням необхідної інформації: www.iblegalassistance.com ib.legalassistance@gmail.com +43 664 348 37 48 (WhatsApp)

28 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page