top of page

Щодо оподаткування доходів фізичних осіб – резидентів, отриманих з джерел за межами України


Ну що, спробуємо стисло та зрозуміло розібрати цю тему. Поїхали)

📌Фізична особа, яка постійно проживає в Україні, може займатися зовнішньоекономічною діяльністю, якщо вона зареєстрована як підприємець згідно з відповідним законом про підприємництво.

📌У зовнішньоекономічних операціях, валютних операціях і валютному регулюванні застосовуються Конституція України, відповідний закон про валюту і валютні операції, інші закони України і нормативно-правові акти Національного банку України.

📌Резиденти, з урахуванням обмежень, мають право відкривати рахунки в іноземних фінансових установах і здійснювати валютні операції через такі рахунки.

📌Норми валютного регулювання передбачають, що розрахунки за зовнішньоекономічними операціями здійснюються виключно через рахунки в банках.

📌Грошові кошти, отримані від нерезидентів за операціями з експорту товарів, підлягають зарахуванню на рахунок резидента в банку в Україні.

📌Дохід фізичної особи - підприємця визначається відповідно до закону про оподаткування, в тому числі зазначені доходи є об'єктом оподаткування військовим збором. Валютний дохід перераховується в національну валюту за офіційним курсом на дату отримання такого доходу.

📌Для платників єдиного податку датою отримання є дата надходження коштів або підписання акта приймання-передачі. Всі вартісні показники для фізичних осіб - підприємців відображаються в національній валюті.

Кошти, отримані через систему WISE, не включаються до доходу платників єдиного податку, але оподатковуються за правилами фізичних осіб.

🙌🏻Отже, дохід, отриманий фізичною особою – резидентом з джерел за межами України, включається до загального річного оподатковуваного доходу як іноземний дохід та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах.

44 перегляди0 коментарів

Commentaires


bottom of page