top of page

Приватбанк роз'яснив як будуть оподатковуватись грошові перекази, в тому числі іноземної валюти!


1. Які види переказів належать до доходів, що підлягають оподаткуванню?

Для громадян України суми грошових переказів, одержаних з-за кордону незалежно від способу отримання переказу (зарахування на поточний, у т. ч. картковий, рахунок, готівкою) є доходом, з якого необхідно сплачувати податок на доходи фізичних осіб. Іноземним доходом є сума отриманого міжнародного грошового переказу за будь-якою системою (SWIFT, Western Union, MoneyGram, VISA, MasterCard тощо).


2. Хто та в який спосіб зобов’язаний сплачувати податок?

Сплачувати податок на суму отриманих грошових переказів зобов’язана самостійно фізична особа – одержувач переказу. Банк у разі виплати сум переказів не є податковим агентом, тобто податок із суми виплаченого переказу не стягується, і переказ виплачується в повному обсязі. Фізична особа – одержувач переказу – зобов’язана самостійно включити суму іноземних доходів (отриманих міжнародних грошових переказів) у загальний річний оподатковуваний дохід і подати податкову декларацію за результатами звітного податкового року, нарахувати та сплатити податок із таких доходів у бюджет.


3. За яким курсом суму отриманого міжнародного переказу у валюті необхідно перерахувати в гривню для включення в загальний оподатковуваний дохід?

Перерахування здійснюється за курсом НБУ на дату одержання переказу.


4. Який розмір податку на доходи?

Податковим кодексом України встановлено ставку оподаткування в розмірі 18% на загальний річний оподатковуваний дохід. Також додатково з таких доходів утримується військовий збір у розмірі 1,5%.


5. Які обмеження на зняття іноземної валюти?

Запроваджено обмеження на зняття готівкової валюти в межах еквівалента 250 000 гривень на добу на одного клієнта за офіційним курсом НБУ: з депозитних і поточних або карткових рахунків у валюті на території України; з депозитних і поточних або карткових рахунків за межами України. У зв`язку із цим установлено ліміти за всіма картками як на власні, так і на кредитні кошти. (Згідно з Постановою НБУ № 410 от 13.12.2016).


6. Які обмеження на переказ коштів в іноземній валюті?

Переказ коштів в іноземній валюті за поточними неторговельними операціями за дорученням фізичних осіб за межі України здійснюється: - без підтвердних документів з поточного рахунку в іноземній валюті або без його відкриття – на суму, що в еквіваленті не перевищує 15 000 гривень на місяць. Фізичні особи-нерезиденти здійснюють такі перекази на підставі підтвердних документів; - на підставі підтвердних документів винятково з поточного рахунку в іноземній валюті – на суму, що в еквіваленті перевищує 15 000 гривень, але не більше.


7. Якщо сума переказу до еквівалента 150 000 грн (включно) на день: на картку або готівкою у касі.

Якщо загальна сума отриманих переказів (або одного переказу) більше еквівалента 150 000 грн на день: на картку, при цьому діють обмеження на зняття готівки з картки.


8. Яке обмеження є на зняття готівкових коштів з рахунку або картки?

З валютної картки: не більше еквівалента 250 000 гривень в один день.З картки у гривні: без обмежень в один день.


25 переглядів0 коментарів

Opmerkingen


bottom of page