top of page

Недержавне пенсійне забезпечення в Україні


Щодо системи недержавного пенсійного забезпечення в Україні (далі - система НПЗ). Констатуємо - система НПЗ в Україні, нажаль, не досягла успіхів...❗️до участі у недержавному пенсійному забезпеченні залучені лише 855 тис. учасників, або приблизно 5 % працездатного населення❗️ Чому ж так ?)


🤓 Давайте досліджувати це питання...👩‍💻


❗️Недержавне пенсійне забезпечення є третім рівнем системи пенсійного забезпечення в Україні.


❗️Суть недержавного пенсійного забезпечення полягає в добровільній участі громадян, роботодавців та їх об’єднань у формуванні пенсійних накопичень як стабільного джерела для довгострокових інвестицій у економіку країни з метою отримання його учасниками додаткових пенсійних виплат та поліпшення життєвого рівня при втраті працездатності .


❗️У ст. 2 Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» визначені суб’єкти третього рівня системи пенсійного забезпечення, основними з яких є: недержавні пенсійні фонди; адміністратори пенсійних фондів; компанії з управління активами; банки-зберігачі, організація взаємодії між яким може бути зображена схематично.


❗️Законодавством України передбачена можливість створення добровільних недержавних пенсійних фондів трьох видів: відкритих, корпоративних та професійних, залежно від складу учасників.


❗️Недержавні пенсійні фонди усіх видів здійснюють одну з таких видів пенсійних виплат:

1) пенсії на визначений строк;

2) одноразова пенсійна виплата.


👉Розміри пенсійних виплат визначаються виходячи з сум пенсійних коштів, що обліковуються на індивідуальному пенсійному рахунку учасника фонду, тривалості виплати та формули розрахунку величини пенсії на визначений строк.

Отже, чому ж недержавне пенсійне забезпечення (НПЗ) не стало повноцінною складовою пенсійної системи та скільки-небудь важливим джерелом пенсійних доходів для осіб літнього віку у нашій державі, чому належним чином не спрацювала система НПЗ...?


☝️Звісно світова економічна криза,звісно пандемія, війна дуже впливають на усі процеси, що відбуваються в країні, у світі... Крім того, можна вказати на високий рівень недовіри населення до держави, до фінансово-банківських установ та страхових

компаній, на низький рівень обізнаності громадян та незадовільний рівень доходів населення, що призводить до його повного

споживання та відсутності заощаджень. З головних причин - дуже негативний вплив індикаторів розвитку економіки України, що

унеможливлює використання її інвестиційного потенціалу та ін.


😪 На мою думку, навіть якщо припустити, що б економіка демонструвала тривале та стійке зростання, фінансові ринки пропонували великий набір надійних інструментів, а інформація про добровільні пенсійні схеми та про необхідність заощаджувати була б доведена у повному обсязі, за того рівня доходів, який отримує та ще досить довгий час буде отримувати переважна більшість українців (дай Боже не гірше🙏), в їхньому сімейному бюджеті не залишатиметься місця для заощаджень на додаткову пенсію та для довгострокових заощаджень загалом


❓ Як ви ставитеся до системи НПЗ? Особисто мені, ідея подобається, я би удосконалив, працював та навіть, очолив 😊 (жартую). А якщо серйозно, у багатьох європейських країнах (Австрія, Німеччина...та ін.) НПЗ працює виключно і нам бажано повчитися. Сумно, що українці змушені вкладати свої заощадження (за наявності таких) у пенсійну систему інших країн... Але віритимемо у краще, не за горами пенсійна реформа.

46 переглядів2 коментарі

2 opmerkingen


Дякую за освітлення цього важливого питання та викладення Вашої думки щодо основної причини провалу існуючої системи НПЗ. Справа в тому, що грошей завжди не вистачає, скільки б людина не заробляла. Тому головне вміти ними розпоряджатися - це секрет успіху в заощадженні коштів людини з будь-яким рівнем доходу. В Україні дуже низький рівень знань щодо особистих фінансів загалом, не говорячи про НПЗ. На мою думку, дуже важливо інформувати наших громадян в цьому напрямку знань - щодо особистого бюджету і використання власних коштів. Коли обізнаність громадян зросте, в них з"являться і гроші для заощаджень. І якщо Україна запропонує належну систему НПЗ, українці швидко підтримають цю тему на свою користь та користь держави.

Like
Reageren op

Дякуємо за Ваш коментар. Саме тому одним з наших напрямків є освітня платформа фінансової грамотності. Найближчим часом буде запущено цікавий проект 😉 А поки, якщо маєте бажання приходьте 22.09.23 у Відні на Фінансову гра-тренінг "Життєвий капітал" https://www.iblegalassistance.com/post/22-09-23-financial-game-training-life-capital

Like
bottom of page