top of page

Розмір сімейної допомоги та витрати по догляду за дитиною в Австрії


Наступні суми стосуються дітей, які постійно проживають в Австрії.

Розмір сімейної допомоги на 2023 календарний рік на одну дитину на місяць становить:

У цій таблиці наведені розміри сімейної допомоги за 2023 календарний рік.вік дитинисума на місяцьвід народження120,60 євровід 3 років129 євроз 10 років149,70 євровід 19 років174,70 євро

Щомісячна загальна сума сімейної допомоги збільшується за шкалою братів і сестер на кожну дитину, якщо вони:

  • Для двох дітей надається приблизно 7,50 євро за кожну дитину

  • Для трьох дітей надається 18,40 євро на кожну дитину

  • Для чотирьох дітей надається по 28 євро на кожну дитину

  • Для п'яти дітей надається 33,90 євро на кожну дитину

  • Для шести дітей надається 37,80 євро на кожну дитину

  • Для семи і більше дітей надається по 55 євро на кожну дитину

  • Доплата за дитину зі значними вадами становить 164,90 євро на місяць.

Сімейна допомога виплачується щомісяця не раніше 6 числа.


Якщо дитина проживає в одній родині з батьками, пріоритет має мати. Однак вона може відмовитися на користь батька. Якщо батьки проживають окремо, то сімейна допомога надається тому з батьків, з ким проживає дитина.

Податковий кредит на дітей виплачується разом із сімейною допомогою . Його не потрібно запитувати окремо. Податковий кредит на дітей — це не сімейна допомога, а податковий кредит, який виплачується у вигляді негативного податку. Це 61,80 євро за дитину на місяць.Сімейна допомога студентам

Батькам може бути призначена сімейна допомога на студентів.

В принципі, це можливо до 24 років.

Повнолітні діти віком до 24 років мають право на сімейну допомогу на період від закінчення школи до якнайшвидшого початку подальшого професійного навчання.

Сімейна допомога призначається протягом встановленого законом мінімального терміну навчання.

Сімейна допомога може бути призначена до 25 років, якщо ви проходите військову службу, державну службу або навчаєтеся. Це також можливо у разі вагітності/ народження дитини або значної інвалідності студента (не менше 50 відсотків).

Період права також може бути продовжений до 25 років, якщо дитина навчається на курсі з мінімальною тривалістю курсу десять семестрів, за умови, що курс навчання почався в календарному році, в якому дитині виповнилося 19 років.

Також можна продовжити отримання сімейної допомоги до 25 років, якщо ви виконали одноразову добровільну допоміжну діяльність протягом восьми-дванадцяти місяців у неприбутковій організації з місцем призначення в Австрії.

Перешкода в навчанні через непередбачену або неминучу подію ( наприклад, хвороба) або підтверджене навчання за кордоном щонайменше три місяці кожен продовжує дозволений час навчання на один семестр.

Перебігу запланованого періоду навчання заважає охорона материнства, догляд і виховання власної дитини до досягнення нею двох років.

У випадку представників студентів до мінімального терміну навчання може бути зараховано до чотирьох семестрів.


Підтвердження академічної успішності

Щоб продовжувати отримувати сімейну допомогу після 18 років, потрібно підтвердити відповідність вимогам. Підтвердження виконання повинно бути подано до австрійської податкової служби .

Для першого року навчання необхідно надати підтвердження академічної успішності 16 балів ECTS (або вісім годин на тиждень) з факультативних чи обов’язкових предметів курсу навчання або часткового іспиту першого дипломного іспиту (перший viva) ( одноразове підтвердження досягнень); або всі курси та іспити вступної та орієнтаційної фази успішно завершені, за умови, що вони оцінені принаймні 14 балами ECTS . Згодом не потрібно надавати докази академічної успішності. Однак на вимогу податкової інспекції серйозність дослідження має бути підтверджена поданням сертифікатів, інакше не можна виключати претензії щодо відшкодування.

Оплата здійснюється лише за безперервно зареєстровані семестри та базується на законодавчій тривалості навчання плюс один допустимий семестр на навчальний розділ або плюс один академічний рік для навчання без розділової структури.

Якщо навчальний розділ завершено протягом встановленого законом періоду навчання, невикористаний семестр толерантності може бути доданий до наступного навчального розділу як кредит. Тому в цьому розділі курсу доступні два семестри толерантності.

Якщо термін перевищено або не надано підтвердження успішності навчання, сімейна допомога більше не застосовуватиметься. Коли починається наступний етап навчання або коли буде надано підтвердження успішності в навчанні, можна знову подати заяву на отримання сімейної допомоги у відповідальній податковій інспекції.


Заява та безпосередня виплата сімейної допомоги

В принципі, на отримання сімейної допомоги студентам можуть подавати лише батьки , оскільки вони мають пріоритет. Діти мають право на отримання сімейної допомоги лише в тому випадку, якщо батьки більше не проживають разом і батьки можуть довести, що вони не виконують своїх зобов’язань щодо утримання. Сімейна спільнота не вважається розірваною, якщо діти обов'язково перебувають в іншому місці з метою професійного навчання. Немає права на сімейну допомогу на дітей, які перебувають на утриманні чоловіка або колишнього чоловіка.


Пряма виплата сімейної допомоги дорослим

Повнолітні особи, які мають право на сімейну допомогу, можуть звернутися до податкової інспекції з проханням перерахувати сімейну допомогу безпосередньо на власний поточний рахунок. Передумовою для прямої виплати сімейної допомоги є згода особи (зазвичай матері або батька), яка має право на сімейну допомогу, на перерахування. Це необхідно документально підтвердити, підписавши заявку. Цю згоду можна відкликати в будь-який час (за допомогою неофіційного листа), але лише за періоди, за які ще не було виплачено сімейну допомогу.


Підвищена сімейна допомога становитиме 164,90 євро на місяць.

Вона виплачується додатково до сімейної допомоги . Вона надається до тих пір, поки призначається загальна сімейна допомога, а також може бути призначена ретроспективно, але не більше ніж на п’ять років з місяця подання заяви.

Для підтвердження інвалідності після подачі заяви буде надіслано запрошення на огляд лікарем-експертом.

З 1 березня 2023 року діє адміністративне спрощення при оформленні підвищеної грошової допомоги на дітей-інвалідів віком до 18 років.

З цього моменту дані з процедури оформлення інвалідності є достатніми як підтвердження отримання підвищеної сімейної допомоги, і заявники або діти зберігають собі окреме медичне обстеження, яке було необхідним раніше.

вимоги

  • Ступінь інвалідності дитини становить не менше 50 відсотків або

  • Дитина постійно не може себе утримувати

308 переглядів1 коментар

1 Comment


Добрий вечер як закрити сімейну допомогу?

Like
bottom of page