top of page

Україна та ЄС взаємно визнаватимуть судові рішення відповідно до Гаазької конвенції


⚠️ З 01 вересня 2023 між Україною та ЄС розпочинається взаємне визнання судових рішень відповідно до Гаазької конвенції.


🤝 01.09.2023 набула чинності Гаазька конвенція про судові рішення, яка забезпечує міжнародне визнання та виконання судових рішень інших країн у цивільних та комерційних справах. ЄС та Україна приєдналися до цієї Конвенції.


✅ Це означає, що держави-члени ЄС визнаватимуть рішення судів України, а Україна визнаватиме рішення судів держав-членів ЄС. Очікується, що в майбутньому до Конвенції приєднаються й інші країни.


🟡 Дідьє Рейндерс, Єврокомісар з питань юстиції, зазначив: «Настав час для більшої міжнародної єдності та співпраці у сфері цивільного та комерційного права. Сподіваюся, що набуття Гаазькою конвенцією про виконання судових рішень чинності та її застосування в ЄС та Україні заохочуватиме інші країни приєднатися до неї. У світі, що стає дедалі більш глобалізованим, застосування права не може обмежуватися кордонами – чим більше країн приєднається до цієї Конвенції, тим ефективнішими стануть наші судові рішення. Громадяни та підприємства виграють від договору, і він сприятиме подальшому розвитку торгівлі та інвестицій між ЄС та Україною».


☝️ На сьогоднішній день різне законодавство та практика різних країн світу часто ускладнюють громадянам і підприємствам ЄС процес отримання визнання та виконання судових рішень в інших країнах.


💡 Ця правова невизначеність, а також пов'язані з нею витрати можуть змусити багатьох відмовитися від подачі позовів або взагалі від участі в міжнародних справах.


Потрібна допомога❓

Звертайтесь до Міжнародного бюро правової допомоги :

☎️ +436643483748

📧 ib.legalassistance@gmail.com

🌍www.iblegalassistance.com

▶️ https://t.me/Buro_fur_Rechtshilfe

42 перегляди0 коментарів

Comentários


bottom of page